Neprehliadnite

Respirátory bez DPH (nulová DPH na respirátory)

Respirátory bez DPH resp. s nulovou – 0% DPH

DPH na respirátor je 0%.
V prípade objednávky za 100 € a viac a platby vopred na účet sú poplatky za dopravu a spôsob platby 0 €.
Daň 20% je uplatňovaná podľa zákona iba na poplatky za dopravu a dobierku.

Vláda Slovenskej republiky schválila novelu zákona č. 67/2020 Z. z. o niektorých mimoriadnych opatreniach vo finančnej oblasti v súvislosti so šírením nebezpečnej nákazlivej ľudskej choroby COVID-19 v znení neskorších predpisov. Rokovanie vlády prebehlo 3. februára 2021.

Základným a jediným bodom tohto rokovania vlády bolo zavedenie nulovej sadzby DPH na respirátory používané ako ochrana proti ochoreniu COVID-19. Nulová sadzba DPH sa bude oplatňovať na respirátor, čize na predmet určený na ochranu pred vdychovaním nebezpečných látok (najmä plynov) alebo prachových častíc rozptýlených v ovzduší. Znížená sadzba DPH na respirátory sa týka respirátorov typu FFP2 aj respirátorov typu FFP3.

Dôvod pre zavedenie nulovej sadzby DPH na respirátory

Hlavným dôvodom na zavedenie nulovj sadzby DPH na respirátory je zníženie ich ceny pre konečných spotrebiteľov, čo by malo mať podľa vlády za následok zvýšenie ochrany zdravia obyvateľstva.

Nulová sadzba DPH na respirátory a jej platnosť od – do

0% DPH na respitároty FFP a FFP3 bude platiť odo dňa keď bude v Zbierke zákonov Slovenskej republiky vyhlásená novela zákona č. 67/2020 Z. z. o niektorých mimoriadnych opatreniach vo finančnej oblasti v súvislosti so šírením nebezpečnej nákazlivej ľudskej choroby COVID-19 v znení neskorších predpisov. Pre uplatnenie novely je potrebné, aby ju podpísala prezidentka Slovenskej Republiky Zuzana Čaputová.

Platnosť nulovej sadzby DPH týkajúca sa respirátorov FFP2 a FFP3: od 12.2. 2021 do 30. apríla 2021.

Vyberáme z našej ponuky:

Pridaj komentár